Wojewódzka Konwencja Wyborcza – prezentacja kandydatów

W sobotę 20 września Polskie Stronnictwo Ludowe podczas Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu zaprezentowało listy kandydatów w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na listach znalazło się w sumie 78 osób. Plan minimum to zdobycie co najmniej siedmiu mandatów.

Liderami sześciu wielkopolskich list w wyborach do sejmiku są: w okręgu poznańskim Wicewojewoda Przemysław Pacia, w powiece poznańskim Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, w okręgu pilskim Zastępca Dyrektora tamtejszego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Krzysztof Paszyk, w okręgu leszczyńskim wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk, w okręgu konińskim radny Sejmiku oraz prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Czesław Cieślak, w okręgu oraz w okręgu kaliskim Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Podczas Konwencji Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb przybliżył wyzwania z jakimi będzie trzeba zmierzyć się w przyszłej kadencji samorządowej. Z kolei Wicemarszałek Wojciech Jankowiak zaprezentował 10 tez programowych zawierających warunki dobrego gospodarowania oraz zasady PSL-owskiego pojmowania pomyślnego budowania samorządowej gospodarnej Wielkopolski.

Zobacz więcej:
https://www.gloswielkopolski.pl
https://www.radiomerkury.pl

Zobacz także relację w programie Teleskop z 20.09.2014