Tarnowscy rolnicy świętowali 110-lecie działalności Kółka Rolniczego

Kółko Rolnicze z Tarnowa Podgórnego w tym roku obchodzi 110-lecie istnienia. Z tej okazji Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego 15 sierpnia wziął udział w uroczystej  mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, po której nastąpiła uroczystość przy obelisku upamiętniającym powstanie Kółka Rolniczego.

Kółko rolnicze w Tarnowie Podgórnym zostało założone w 1907 roku z inicjatywy dwóch proboszczów: tarnowskiego ks. Ludwika Jarosza i lusowskiego ks. Ignacego Serdeckiego oraz właściciela ziemskiego Zygmunta Plucińskiego z Lusówka. Jego działalność odrodziła się w 2008 roku – od tego czasu członkowie Kółka spotykają się, wspierają się nawzajem, a ich poczet sztandarowy reprezentuje tę organizację na ważnych świętach gminnych i narodowych.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do wyróżnienia zasłużonych rolników. Wicemarszałek Wojciech Jankowiak wręczył Odznakę Honorową Za zasługi dla woj. wielkopolskiego Panu Stanisławowi Leitgeberowi, obecnemu Prezesowi Kółka