Trzy Białe Pyry

Po niemal dwuletniej przerwie Wielkopolanie znów mogą korzystać z bezpośrednich połączeń do Frankfurtu nad Odrą. Podróż ze stolicy Wielkopolski do Niemiec zajmuje teraz nieco ponad dwie godziny i może odbywać się dwa razy w ciągu dnia – rano i popołudniu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Przewozy Regionalne uruchomiły pociąg we współpracy z niemiecką spółką DB Regio AG, która udostępnia do obsługi połączenia nowoczesne i komfortowe składy typ VT 646, tym samym stare piętrowe wagony odeszły już do lamusa.

Wysiłki na rzecz przywrócenia bezpośredniego połączenia do Niemiec trwały wiele miesięcy. Dzięki staraniom Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka oraz Przewozów Regionalnych Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przeznaczyło dotację na uruchomienie nowych pociągów.

Przywrócone połączenie do Frankfurtu zapewnia mieszkańcom Poznania i Wielkopolski wiele korzyści, z tego powodu redakcja „Gazety”- Poznań postanowiła wyróżnić m.in. Wicemarszałka Wojciech Jankowiaka Trzema Białymi Pyrami

Źródło: Gazeta. Poznań