Nowa fabryka Volkswagena w Wielkopolsce!

18 marca br. w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Spółki Volkswagen Poznań n w Antoninku koło Poznania odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, dr Leif Ostling członek zarządu Volkswagen Group, przedstawiciele zarządu spółki Volkswagen Poznań na czele z prezesem Michaelem Kleißem oraz wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, a także burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny.

W trakcie konferencji została ogłoszona decyzja Volkswagena o wybudowaniu nowej fabryki koncernu w okolicach Wrześni, w której to według planów od 2016 roku produkowane będą samochody dostawcze Crafter. Inwestycja ta przyczyni się do powstania ponad 2500 nowych miejsc pracy.

Decyzja o podjęciu inwestycji na terenie Województwa Wielkopolskiego została podjęta przez koncern VW po kilkumiesięcznym procesie negocjacyjnym, w którym w imieniu Samorządu Województwa uczestniczył Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Pod uwagę brane było kilka lokalizacji na terenie kraju. Ostateczna decyzja o powstaniu fabryki została podjęta na podstawie wielu czynników sprzyjającym lokalizacji we Wrześni, między innymi w oparciu o pozytywne doświadczenia koncernu w Wielkopolsce, bardzo dobrą infrastrukturę drogową i kolejową w regionie, w tym bliskość do autostrady A2, Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań – Ławica, drugiej fabryki Volkswagena w Antoninku a przede wszystkim w oparciu o duże zaangażowanie samorządów gminy, powiatu i województwa w różne formy wsparcia oraz poprzez stworzenie pozytywnego klimatu dla tej inwestycji.