Podsumowanie roku w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

1 lutego br. w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach dokonano oficjalnego podsumowania działalności w minionym 2015 roku. Podsumowanie to było niezwykłe, bo zbiegło się z obchodem jubileuszu 40-lecia pracy zawodowej w muzeum Anny Formaniewicz – kierownik tegoż muzeum. W uroczystości uczestniczył Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

2015 rok pomimo trudności kadrowych można zaliczyć do udanych i bardzo pracowitych dla strażackiego muzeum. W przeciągu minionego roku rakoniewickie muzeum odwiedziło ponad 22 tysiące zwiedzających.

Spotkanie to było doskonałą okazją, aby wzbogacić Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach o kolejne pozyskane przez strażaków pamiątki historyczne. Zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jerzy Ranecki na ręce Jubilatki przekazał oryginalną analizę pożaru powstałego w magazynie surowców w poznańskich zakładach opon samochodowych „STOMIL” z 1972 roku. Kolejnym ciekawym eksponatem przekazanym do muzeum przez mł. bryg. Sławomira Brandt – oficera prasowego wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP było wezwanie do służby przeciwpożarowej strażaka obowiązkowego Pana Michała Kowalskiego wystawione przez Magistrat Miasta Gębice w dniu 2 września 1929 roku.

Foto.: mł. bryg. Sławomir Brandt – oficer prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP