Wicemarszałek na otwarciu nowej linii produkcyjnej w fabryce Samsung

W dniu 12 lutego we Wronkach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowej linii produkcyjnej w fabryce AGD Samsung. W uroczystości wzięli udział m.in. Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Kim Dohyung, prezydent Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak.

Inwestycja, której wartość w 2014 roku sięgnęła blisko 80 milionów złotych, pozwoli na rozpoczęcie produkcji 7 nowych modeli lodówek oraz 2 modeli pralek w tej największej fabryce AGD w Polsce. Projekt uzyskał wsparcie Ministra Gospodarki, na podstawie umowy o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej w kwocie 17 723 410 złotych. Zgodnie z umową, Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. zobowiązała się do utworzenia najpóźniej do dnia 31 grudnia 2015 r. co najmniej 251 nowych miejsc pracy, w tym 15 miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem.

Największa w Polsce fabryka sprzętu AGD jest dobrym przykładem zrealizowanej z sukcesem inwestycji. Dzięki takim projektem nasz kraj stał się europejskim liderem w produkcji sprzętu AGD, a nowoczesne pralki i lodówki wyprodukowane przez polskich specjalistów z Wronek trafiają na zagraniczne rynki. Ministerstwo Gospodarki wspiera inwestorów, którzy rozwijają swoją działalność i tworzą nowe miejsca pracy. Ma to wpływ nie tylko na konkurencyjność regionu, ale i całej naszej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński otwierając nową linię produkcyjną w fabryce AGD firmy Samsung we Wronkach.

Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. we Wronkach to polskie i europejskie centrum produkcyjne AGD firmy Samsung. Fabryka we Wronkach rozpoczęła działalność 6 kwietnia 2010 roku i zatrudnia obecnie ponad 4 000 pracowników. Fabryka posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych pralek i lodówek w branży, a wyprodukowany sprzęt trafia do 34 krajów świata, w tym wszystkich krajów europejskich oraz Rosji, Australii i Korei, a także do kilku państw Afryki północnej. Lokalizacja fabryki w Polsce ma znaczenie strategiczne – pozwala reagować szybko na potrzeby rynku i konsumentów, dzięki krótkiemu czasowi dostawy produktów. Każdego dnia z taśm montażowych zjeżdża 6000 lodówek i 5500 pralek.

Fot: Samsung Electronics Manufacturing Poland