Wicemarszałek na targach Transport Logistic China 2016

W dniach 14-16 czerwca 2016 r. delegacja pod przewodnictwem Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego w składzie:  Beata Joanna Łozińska, Dyrektor Departamentu Gospodarki UMWW oraz Michał Ptaszyński – Kierownik Oddziału Innowacji i Przedsiębiorczości w Departamencie Gospodarki uczestniczyła w jednych z największych targach branży transportowo logistycznej – Transport Logistic China 2016 w Szanghaj.

Targi odbywające się naprzemiennie z edycją europejską (Monachium – Niemcy), które grupują ponad 17tys. branżowych specjalistów z 70 krajów oraz rozmowy prowadzone z organizacjami biznesowymi okazały się znakomitą szansą na prezentację potencjału logistycznego Województwa Wielkopolskiego i doskonałym sposobem  do zaproszenia kontrahentów chińskich do korzystania z alternatywnych lub komplementarnych, kolejowych metod łączenia rynków azjatyckich z europejskimi.

Delegacja z Wielkopolski dzięki proaktywnej postawie WPHI w Szanghaju pod kierownictwem konsula Andrzeja Pieczonki miała okazję spotkać się z następującymi Chińskimi organizacjami:

– China Council for the Promotion of International Trade Shanghai

– Shanghai Overseas Investment Development Board

– Federacją Przemysłu i Handlu

– SAIEC

– China Logistics Association – Cold Chain Association

Spotkania odbywały się przy udziale jednej z wielkopolskich firm: CLIP Logistics sp. z o. o., która stworzyła w Swarzędzu centrum logistyczne. Każde ze spotkań rozpoczynało się wstępem przybliżającym partnerom Chińskim region Wielkopolski oraz jego silne branżowe i naukowe strony (w tym inteligentne specjalizacje). Podczas rozmów przekazywano partnerom Chińskim zaproszenia do współpracy, ze szczególnym odniesieniem do korzyści, które mogą osiągnąć realizując transport Chiny-Europa i Europa-Chiny w czasie poniżej 15 dni, przy ponad 50 dniowym czasie transportu morskiego.

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak spotkał się również z Prezesem PKP Cargo i LOT Cargo.